in ,

СмешноСмешно WTFWTF Што?Што?

Меланија Трамп го продава својот легендарен бел шешир – почетната цена е „вистинска ситница“

Некогашната прва дама на САД, Меланија Трамп, одлучила да продаде предмети кои со години биле во нејзина сопственост.

Меланија Трамп, сопругата на американскиот бизнисмен и поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, на аукција ќе предаде три вредни предмети, соопштил нејзиниот ПР тим.

Првиот од нив бил белиот шешир кој Меланија го носела во Белата куќа во 2018 година, на приемот кој Трамп и таа им го приредија на францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит.

Него го дизајнирал Ерв Пиер, личниот стилист на поранешната прва дама, за Меланија да има впечатлив аксесоар покрај белиот комплет од „Michael Kros“ составен од сако и здолниште чија цена изнесувала дури 2.195 долари.

Таа го потпишала шеширот, а почетната цена на аукцијата изнесувала 250.000 долари.

Интересно, понудите ќе бидат прифатени исклучително преку SOL, кој е облик на криптовалута, а ова е првпат некоја поранешна американска прва дама да се впушти во таква „авантура“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote