in

Го нарекуваат чудесен мелем: Може да излекува бронхитис, воспаление на јајници и хемероиди

Оваа природна маст помага и кај забоболка, воспаление на јајници, хемороиди, па дури и лечење на затнати синуси.Се прашувате дали постои еден лек за воспаленија, изгореници, бронхитис, забоболка и други најразлични болести?

Одговорот е да!

Овој мелем успешно лечи бронхитис, отворени рани, испукана кожа, воспаление на јајници, изгореници и ги намалува отоците, а нема несакани ефекти.

Чудесниот мелем е многу едноставен за подготовка, а се прави лесно со достапни состојки. Се што ви е потребно е една варена жолчка, 400 мл растително масло (маслиново или некое друго) и 60 грама пчелин восок.

Подготовка:

Во тенџере ставете масло, а во него стопете го парчето восок на тивка темература. Кога ќе слушнете пуцкање, столчената жолчка ставете ја во маслото со восок. Ќе почне да пени, затоа бидете спремни да го тргнете брзо од оган. Кога смесата ќе се смири вратете ја повторно на оган и мешајте постојано.

Смесата мора да ја промени бојата и да стане темнокафена – тогаш тргнете од оган и оставете да се излади. Процедете низ газа, а ронките од жолчката фрлете ги. Кога маста ќе се излади, ставете ја во стаклена тегла, а во ладилник можете да ја чувате и до десет месеци.

Кога ќе ја користите за воспаление на синусите, потребно е да ја стопите и да капнете во носот, а таа ефикасно ќе ги отвори синусите и ќе го извлече гнојот. Доколку имате проблеми со бронхитис или чир, конзумирајте половина лажичка од маста трипати на ден пред секој оброк.

Во случај на изгореници, забоболка или рани нанесете ја на болното место. Исто така, со неа можете да ги зајакнете ноктите и да ги лечите хемороидите.

НАПОМЕНА: Имајте на ум восокот кој ќе го користите мора да биде природен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote