in

Менди одличен во натпреварот на Челзи против Севиља

Едуард Менди се воспостави како прв избор на голот на Челзи после квалитетниот и стабилен настап на својот гол против екипата на Севиља во рамките на Лигата на Шампионите, вели менаџерот на Сините, Френк Лампард. Менди, кој се приклучи на Челзи од Рен минатиот трансфер период, имаше неколку одбрани и ја зачува мрежата „чиста“ во овој натпревар. Натправарот заврши со 0:0.

Кога Лампард беше запрашан дали Менди е негов прв избор тој изјави:

Моментално да.Тој го покажа неговиот квалитет во овој натпревар. Во две натпревари тој веќе има 2 чисти мрежи. Тој е број еден засега, но не значи дека ќе остане така. Начинот на којшто игра ме прави многу среќен.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote