in

Мерилин Менсон одлучи да и се предаде на полицијата!

Пејачот Мерилин Менсон ќе и се предаде на полицијата и ќе се соочи со обвинувања дека во 2019 година нападнал видео снимател во американската држава Њу Хемпшир, соопшти полицијата.

Адвокатот на Менсон и претставници на Њу Хемпшир постигнаа договор пејачката да се јави во полицијата во Лос Анџелес, но не е јасно кога тоа ќе се случи, изјави началникот на полицијата во градот Гилфорд во Њу Хемпшир за CNN.

CNN, исто така, побара коментар од бранителот на Менсон.

На Менсон, чие вистинско име е Брајан Хју Варнер, се соочува со две прекршочни пријави за наводен напад врз снимател кој бил ангажиран да го снима неговиот концерт, изјави началникот на полицијата во Гилфорд.

Наводниот напад не бил од сексуална природа.

Менсон би можел да биде осуден на помалку од една година затвор и до 2.000 американски долари.

Пејачот беше јавно обвинет за сексуално и физичко малтретирање од страна на актерките Еван Рејчел Вуд и Есме Бјанко, со кои беше во врска.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote