in

САГАТА ПРОДОЛЖУВА! „Се поголеми се шансите Меси да остане во Барса!“

Лионел Меси би можел да постигне договор со новото раководство на Барселона и да остане во каталонскиот клуб уште неколку години, смета легендарниот Ривалдо.

Аргентинецот изрази желба да го напушти Ноу Камп минатото лето. Сепак, бидејќи не можеше да замине како слободен агент, тој реши да остане до крајот на оваа сезона, кога ќе му истече договорот.

Сепак, странските медиуми пишуваат дека расположението на првата starвезда на тимот се променило откако anоан Лапорта дојде на позицијата претседател.

„Барселона напредуваше во последните неколку недели, Меси е во одлична форма, а на тимот исто така влијаеше промената на претседателот. „Меси изгледа посреќно откако се врати Лапорта, тој е човек што добро го познава“, смета Ривалдо.

„Од таа причина, почнувам да верувам дека се зголемуваат шансите Меси да се согласи со управата на клубот, да потпише нов договор и да остане во Барса уште неколку години. Доаѓањето на Лапорта сигурно ги зголеми шансите Лео да остане“.

Странските медиуми претходно пишуваа дека Меси нема да ја открие конечната одлука пред крајот на сезоната.

Барселона во моментов е втора во Ла Лига, со четири бода помалку од водечката Атлетик.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote