in

Што?Што?

РАБОТА ЗА НЕВЕРУВАЊЕ! ЛЕО МЕСИ Е СЛОБОДЕН ИГРАЧ!

BARCELONA, SPAIN - MAY 08: Lionel Messi of FC Barcelona looks on during the La Liga Santander match between FC Barcelona and Atletico de Madrid at Camp Nou on May 08, 2021 in Barcelona, Spain. Sporting stadiums around Spain remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси официјално стана слободен играч на 1 јули односно денеска.

Еден од најдобрите фудбалери во историјата му истече договорот со каталонскиот клуб, каде пристигна како тинејџер.

Сега сите опции се на маса, а најреално е дека Аргентинецот ќе остане верен на клубот за кој единствено играше во својата професионална кариера. Меси моментално е на Копа Америка, каде се обидува со Аргентина да стигне до првиот голем трофеј во репрезентативниот дрес.

Се очекува тој да ја донесе конечната одлука по континенталниот шампионат, а претседателот на Барселона, Џоан Лапорта, исто така е многу оптимист за останувањето на Меси.

„Ние сакаме Лео да остане, а Лео сака да остане. Тоа е сигурно. Тука имаме многу потешкотии, пред се поврзани со финансискиот фер-плеј. Ние сме во процес на наоѓање на најдоброто решение за обете страни “, изјави првиот човек на каталонскиот клуб.

Минатата година Меси постигна 30 погодоци и имаше 11 асистенции за Барса во Примера на 35 натпревари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote