in

СлаткоСлатко

ЕМОЦИИ ДО НЕБО! Емоционална прегратка на Нејмар и Меси! [ВИДЕО]

Лионел Меси го освои првиот голем трофеј со репрезентацијата на Аргентина, а многу емотивна сцена се случи по финалето со Бразил, кога му честиташе неговиот поранешен соиграч Нејмар.

Меси и Нејмар играа заедно во Барселона, каде станаа пријатели. По триумфот од 1:0, Нејмар и Меси поминаа долго време во прегратка, очигледно Бразилецот е свесен колку трофејот значеше за Лео.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote