in

Што?Што?

СЕПАК САГАТА СЕ РЕШАВА?! Меси останува во Барселона за астрономска плата!

Капитенот на Барселона, Лионел Меси е подготвен да остане на „Камп Ноу“, објавија бројните европски медиуми во вторникот.

Аргентинскиот репрезентативец го извести претседателот на клубот Гиона Лапорта дека ќе ја прифати понудата за продолжување на соработката вредна дури 35 милиони евра по сезона.

Договорот на триесет и четиригодишниот фудбалер истекува на последниот ден од јуни, а тој наскоро треба да потпише нов до крајот на сезоната 2022/23. Значи, Меси ќе заработи 70 милиони евра за двегодишни ангажмани.

Наводно, одличниот напаѓач треба да замине во американската МЛС лига по истекот на договорот, а потоа да се врати во Барселона и да добие една од функциите во каталонскиот клуб.

Аргентинецот дојде во Барселона во 2000 година, а дебитираше за првиот тим четири години подоцна. Минатата сезона, тој постигна 38 голови со 14 асистенции на 47 натпревари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote