in ,

WTFWTF

Валверде за конфликтот со Меси: Подобро е да не ја знаете вистината

Поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, не сакал да одговори на прашањето за шпекулациите за конфликт со Лионел Меси во периодот кога двајцата соработуваа на „Камп Ноу“.

Во периодот кога Валверде ја предводеше Барса, каталонскиот клуб освои две шампионски титули, но киксираше во Лигата на шампионите.

– Не можам да кажам што се случи, тоа нека остане тајна.

– Подобро е луѓето да не знаат за тоа во какви односи сме, подобро да не знаат што се случи, – изјавил Валверде.

Шпанскиот тренер ја водеше Барселона меѓу мај 2017 и јануари 2020 година.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote