in

УбавоУбаво

ВОЛШЕБНО место каде се среќаваат Пацификот и Атлантскиот океан! [ВИДЕО]

Местото каде се среќаваат Пацификот и Атлантскиот океан, близу Кејп Хорн, изгледа како некој да повлече линија на географска карта – едната половина ја наслика со темно сина, другата со зеленикава нијанса.

Снимката од „судирот“ на двата океана стана вирална токму поради неочекувана глетка што сугерира дека нивните води не се мешаат.

Сепак, експертите забележуваат дека границата меѓу двата океана е само понекогаш јасно видлива, бидејќи водите на океанот се мешаат, само многу побавно отколку што би очекувале и под влијание на различни фактори.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote