in

Месут Озил нема да зема плата во Фенербахче до крајот на сезоната!

Поранешниот германски репрезентативец Месут Озил неодамна се пресели во Фенербахче и ја заврши авантурата со Арсенал, клубот во кој не добиваше шанса последно време.

Озил во неколку наврати изјавуваше дека детски сон му е да игра за клубот од Истанбул, а сега му се оствари.

Турчинот ќе игра бесплатно во Фенербахче до крајот на сезоната, потврдија турските медиуми, но за време на потписот тој добил премија од 550.000 евра. Од следното лето тој ќе потпише договор од 3 години за кој ќе заработува по 3 милиони евра годишно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote