in

НЕВЕРОЈАТНО: Човек стана МИЛИОНЕР откако метеор го погоди неговиот дом!

Камен од вселената да падне на вашиот имот и да станете милионер звучи како нешто неверојатно. Но на еден среќен човек му се има случено токму тоа. Џошуа Хутагалунг е 33 годишшен произведувач на ковчези и живее во Индонезија. Тој стана милионер преку ноќ откако метеор ја погоди неговата градина во дворот. Хутагалунг бил среќен што тој не бил погоден од метеорот. Но на неговата среќа нема крај!

Метеорот бил направен од многу ретка супстанца која по грам се продавала за 645 фунти. Метеорот тежел 2.1 килограми со што Хутагалунг станал богат човек. Џошуа успеал да го продаде каменот за нешто повеќе од милион фунти и решил да се пензионира и да изгради црква во неговиот роден крај.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote