in

Michael B. Jordan ќе снима филм на DC

Michale B. Jordan се прилчучува на Warner Bros и DC за режирањето на филмот Static Shock. Jordan се здружува со Reginald Hudlin за продукцијата на филмот на DC.

„Горд сум што ќе имам моожност да креирам нов универзум кој се фокусира на црните суперхерои, нашето општество го заслужува тоа. Јас ќе се залагам да придонесам диверзитет за хероите од стриповите и да ги адаптирам на сите платформи. Среќен сум што ќе соработувам со Reggie и Warner Bros на овој проект“ изјави Jordan

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote