in

Michael B. Jordan е прогласен за НАЈСЕКСИ маж во 2020!

Michael B. Jordan го доби признанието „најсекси маж во 2020 година“. Актерот на Creed го доби ова признание од People Magazine и ја превзема титулата од пеачот John Legend. Претходни победници на оваа награда беа Dwayne Johnson, Chris Hemsworth, Idris Elba, Adam Levine, Channing Tatum и David Beckham.

Jordan, познат по неговите улоги во Black Panther и Fruitvale Station, беше прогласен за најсекси маж на шоуто на Jimmy Kimmel, во кое се појави жолт хазмат костим. Тој изјави дека ова е „кул момент“ за него и знае дека неговите пријатели ќе се шегуваат повеќе на негова сметка. 33-годишникот изјави дека жените во неговото семејство се горди на неговото достигнување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote