in

СлаткоСлатко

ЛЕГЕНДАРНАТА Billie Jean достигна една милијарда прегледи на YouTube! [ВИДЕО]

Песната на Мајкл Џексон „Били Џин“ (1958-2009) собра повеќе од милијарда прегледи на YouTube, со што стана трета песна од осумдесеттите години наназад.

Објавено во 1983 година на MTV, видео во режија на Стив Берон, во кое acksексон го осветлува тротоарот по кој шета со својот танц, имаше просечно 600.000 дневни прегледи оваа година.

Од музичарите од осумдесеттите, границата од милијарда прегледи ја поминаа само Ганс Н ‘Розис со “Sweet Child O’Mine” од 1988 година и групата А-ха со песната “Take On Me” од 1984 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote