in

Мила Кунис и Ештон Качер не веруваат во често капење, ниту самите, ниту нивните деца!

Се чини дека семејството Кучер-Кунис штеди на сапун, пишува cnnн. Актерите Ештон Качер и Мила Кунис гостуваа во еден подкаст и разговорот се сврте кон темата пливање.

Откако еден од водителите му рече на својот колега дека секојдневната употреба на сапун ги отстранува природните масла од телото, Кучер и Кунис се согласија, велејќи дека секој ден ги мијат само „основните“.

Водителката се збуни дека е малцинство кое секој ден се капело и прашувало кој ги научил да не мијат.

„Немав топла вода додека растев, па затоа и онака не се истуширав многу“, рече Кунис.

Тоа продолжи со нивните две деца – Вајат (6) и Димитри (4), пишува CNN.

„Јас не бев родител кој го капеше моето новороденче, никогаш“, рече Кунис.

Сега кога се постари, Кучер вели дека имаат систем.

„Ако можете да ја видите нечистотијата на нив, исчистете ги, инаку нема смисла“, рече тој.

Кучер додаде дека „ги мие пазувите и препоните секој ден и ништо друго никогаш“ и додаде дека „има навика да прска малку вода на лицето после вежбање, со цел да ги измие солите“.

Кунис рече дека го мие лицето двапати дневно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote