in

Милан се подалеку од титулата во Серија А!

Во рамките на 25 коло во домашното првенство на Италија се сретнаа екипите на Милан и Удинезе. Избраниците на Пиоли ремизираа на домашен терен со 1-1, но беа многу блиску до пораз. Нашиот Несторовски одигра цел натревар.

Во првото полувреме немаше премногу настани, тимот од Удине постојано се бранеше. Но Удинезе успеа да поведе во второто полувреме со голот на Де Пол. Милан успеа да го спаси бодот дури во 97 минута откако Кесје од белата точка ја затресе мрежата на противникот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote