in

Милан пронајде замена на голманската позиција! Мајк Мањан се сели во Серија А!

Милан експресно ја пронајде замената за Донарума, откако преговорите со Италијанецот и неговиот озогласен агент Мино Раилоа пропаднаа.

Медиумите од Франција пренсуваат дека италијанскиот гигант веќе се договорил со еден од најдобрите голмани од францускиот шампионат. Голманот на Лил, Мајк Мањан постигнал усмен договор со челниците на Росонерите, според најновите информации.

Висината на овој трансфер ќе изнесува околу 15 милиони евра, но Лил ќе може да заработи дополнителни 1.5 милиони преку бонуси. Раиола барал високи суми од Милан за неговиот клиент Донарума, а италијанската екипа експресно ги одбила овие барања.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote