in

Милион дози од вакцината на Синофарм пристигнаа во Србија!

На аеродромот Никола Тесла во Белград пристигнаа милион дози од вакцината за Ковид-19 на кинеската компанија Синофарм. Вакцинацијата во државата ќе започне во понеделник, бидејќи тогаш ќе ја добие потребаната дозвола за употреба.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека во текот на следната недела, тој ќе ја прими кинеската вакцина, со цел да му докаже на народот дека таа е безбедна.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote