in

Wentworth Miller нема повеќе да глуми во Prison Break! Причината е БИЗАРНА!

Популарниот актер Wentworth Miller изјави дека нема повеќе да глуми во серијата Prison Break дека не сака повеќе да глуми ликови кој се хетеросексуалци. Miller за прв пат се појави во Prison Break во 2006 и го толкуваше главниот лик Michael Scofield. Серијалот беше активен од 2006 до 2009, па по долга пауза повторно се врати на малите екрани во 2017. Во Септември беше објавено дека се планира и шеста сезона од серијалот.

Но по сите изгледи Miller нема повеќе да го толкува ликот на Michael и според тоа нема да има уште една сезона. „Јас расчистив со Prison Break. Официјално. Не сакам повеќе да глумам ликови кој се хетеросексуалци. Нивните приказни биле кажувани со години.“ напиша Miller на социјалните мрежи. Актерот зборуваше и за насилството кое го претрпува бидејќи е член на ЛГБТ заедбуцата, но сега доби позитивни коментари од неговите фанови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote