in

Мимоза коктел

Направете здравица со вашето семејство со овој интересен пијалок.

Состојки:

  • Шампањ
  • портокали

Подготовка:

Овој коктел од само две состојки е многу лесен за подготовка.

Исцедете ги портокалите, количината зависи од количината на коктел што сакате да го направите.

Истурете половина од шампањот во чашите, а потоа наполнете ја чашата со сок од портокал.

Украсете го работ на стаклото со триаголник од портокал или украсете сами по ваш вкус.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote