in

GUINESS РЕКОРД ЗА НАЈБРЗОТО РУШЕЊЕ НА ОБЈЕКТ! АБУ-ДАБИ [ВИДЕО]

Дури 144 спрата од иконската Мина Плаза, кои се состојат од четири кули во областа Мина Зајед во Абу Даби, беа успешно срушени во петок за рекордни 10 секунди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote