in

Mindhunter нема да снима нови сезони!

Креаторот на серијата Mindhunter, David Fincher откри дека и покрај надежите за третата сезона, сепак серијата престанува со емитување поради проблеми со финансиите. Директорот изјави дека на крајот на денот серијата мора да има доволно гледачи со кој може да ги покрие трошоците, но тоа не е случајот со Mindhunter.

Кога беше запрашан за плановите на серијата и околу тоа дали воопшто ќе се враќа тој изјави: 

Мислам дека ова е крајот. Ова е скапа серија и немаше доволно гледачи. Трошоците се покриваат со бројот на гледачите, а за Mindhunter тоа не беше случајот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote