in

Министер од Северна Кореја добил смртна казна поради бизарна причина!

Контраверзниот лидер на Северна Кореја, Ким Јонг Ун му дал смртна казна на еден министер од неговата власт, а причината за тоа е дека не учествувал во доволно видео-конференции.

Министерот кој извршувал функции во областа на образованието бил осуден на смрт откако се докажало дека тој не покажувал интерес за напредок и министерството покажало лош прогрес.

Причината за сето тоа било недоволното учество во видео-конференциите на министерот со власта.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote