in ,

WTFWTF Што?Што?

Дали мислите дека ова е реклама за обична куќа? Ќе се фрапирате од она што е во подрумот

Навистина има необични огласи за продажба на куќи.

Пример за тоа е куќа и имот во Вермонт, САД, кои се продадени за 150.000 долари. Рекламата се прошири на социјалните мрежи, а деталите за овој имот ги откри и корисник на TikTok.

Во контроверзниот оглас се наведува дека се работи за „историска куќа изградена во 1880 година со многу карактеристики“, но и дека овој дом е „необичен додаток“ на подрумот, пишува британски Мирор.

Исто така, напишано е дека главниот дел од куќата бил резиденција на затворските чувари, додека другиот дел служел како затвор во областа Есекс, кој бил укинат во 1969 година.

https://www.instagram.com/p/CLI5dq_AiPU/?utm_source=ig_web_copy_link

„Има и затворски ќелии со решетки и затворска канцеларија. Кажете ни го вашето мислење што би можело да биде ова крило“, пишува во огласот кој содржи и фотографии.

Меѓу овие фотографии има и крајно грозоморни слики од затворот сместен во подрумот на куќата, во кој се сместени уринарни ќелии, запуштени тоалети… сцени кои тешко се гледаат. Се прашуваме како изгледа да се живее во ваква куќа.

“На првата топка мислев дека куќата е само малку запуштена, но дека може пристојно да се уреди. Се додека не сфатив дека Сатаната живее во подрумот. Страшно е!”, коментира корисникот на TikTok.

Верувале или не, некој ја купил оваа куќа!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote