in ,

WTFWTF Што?Што?

Приказни за исчезнати луѓе кои ќе ве зачудат а воедно и исплашат!

  1. Исчезнувањето на Xavier Dupont de Ligonnès

Француски аристократ Xavier Dupont de Ligonnès, во 2011та го напуштил градот и после неколку дена неговото семејство било пронајдено закопано во дворот на куќата. Бил прво осомничен бидејќи неоддамна купувал чименто и лопати. Овој случај бил тема на една емисија на платформата Netflix. Продуцентот на програмата видел сличен тип како Хавиер во Чикаго и веднаш ја известил полицијата. Осомничениот сеуште не е пронајден.

2. Таинствената жена!

Во 1970тата година во едно норвешко езеро било пронајдено мртво тело. Личните работи како шминките, периките и шифрираните нотеси биле пронајдени на една железничка страница. Жената престојувала во неколку хотели со различни пасоши. Сеуште не е откриено која е жената но се мисли дека таа е агентка од времето на студената војна.

3. Исчезнувањето на Louis Le Prince

Првата направа за снимање не била пронајдена од Томас Едисон туку од францускиот пронаоѓач Louis Le Prince. Louis Le Prince направата требал да ја промовира на саем. На саемот одел со воз, по качувањето исчезнал и од тогаш нема трага од него. После исчезнувањето, Едисон ја пронашол својата направа за снимање, и со тоа се смета за првенец на тоа поле.

4. Исчезнување на америчкиот воен брод Cyclops

Во 1918тата година, брод на америчката морнарица исчезнал со 300 луѓе во Бермудскиот триаголник без да остави трага. Што е потрагично, двата сестрински брода исто така исчезнале на истата рута во 1940та година.

5. Исчезнати деца-новинари

Во почетоците на 80тите години во Des Moins, децата Johnny Gosch и Eugine Martin биле исчезнати со интервал од два месеци. Тие доставувале новини. Овие деца се првите исчезнати на кои известието било поставено на шишињата од млеко. Децата сеуште не се пронајдени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote