in

Манекенката си го покажа целулитот и ги сруши сите предрасуди и илузии! [ФОТО]

Кара дел Торо е модел кој освен на насловните страници и модните кампањи е позната и по тоа што јавно зборува за совршените женски тела од списанието – само илузија.

„Да, имам целулит кога седам и не, не сакам да го тргнам“, напиша Кара со еден пост од снимањето.

Во едно од интервјуата што го даде, Кара исто така рече дека се обидува да јаде здраво, но дека сака пица и чоколадо и дека кога јаде нешто нездраво – го интензивира тренингот. Таа прави кардио вежби најмалку три пати неделно, многу планинари, пие зелен чај секој ден, што, како што вели – го забрзува метаболизмот.

Деновиве манекенката беше фотографирана на Родео Драјв во Беверли Хилс во црн мини фустан кој откриваше целулит на нејзините нозе, што дефинитивно не е грешка туку силна порака до сите жени. Меѓу нив, секако има уште такви кои веруваат во бајката за модели без маани, па затоа модниот избор на Карин е полн погодок, затоа што кој е подобро да ја испрати пораката „ние сме убави со целулит“ отколку жените како неа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote