in ,

СлаткоСлатко

МАЈКИТЕ МОЖАТ УШТЕ ДЕНЕС ДА ЈА КОПИРААТ: Ирина Шајк во најудобното пролетно издание што секој може да си го дозволи

Руската манекенка секогаш изгледа како милион долари кога папараците ја фаќаат со нејзината ќерка, но дури и таа не изгледа секогаш подготвена за писта.

 

Откако пред неколку дена не воодушеви со комбинезон „Burberry “ во кој се спушти по слајдот и си поигра со својата ќерка Леа де Сен во парк во Њујорк, убавата Русинка Ирина Шајк ги изненади сите со малку понеформален стил.

Манекенката, за чија врска со раперот Кание Вест се шпекулираше во медиумите изминативе неколку дена, не беше расположен за фотографирање, па набрзина ја донесе својата четиригодишна ќерка во нејзиниот стан во Менхетен.

 

 

Сепак, папараците не го пропуштија нејзиното едноставно модно секој дневно издание , што е малку нетипично за нејзиниот вообичаен стил. Имено, по зебра чизми, откачени мини-фустани во духот на седумдесеттите години, скратени и скапи комбинезони, Ирина носеше бледо искинати исечени фармерки, широка дезенирана кошула и бели патики „Burberry“.

 

 

Сепак, таа се погрижи сè да изгледа малку поинаку со закопчување само на едно копче, па под светло сината кошула се гледаше црн градник, додека сè надополнуваше со кафеава ташна, секако, Burberry, бидејќи е заштитно лице на оваа позната марка.

Ако навистина немате можност да изберете толку скапи парчиња, едно е сигурно – веќе имате многу во плакарот со кој можете да ја составите оваа комбинација, а резултатот ќе биде ист: тренди пролетен изглед и удобност!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote