in

Првите дози од МОДЕРНА вакцината пристигнуваат во Бугарија во среда!

Првата испорака на 2.400 дози вакцини против Ковид-19 од  компанијата „Модерна“ ќе пристигне во Бугарија во среда, на 13 јануари.

„Американската компанија ги информираше претставниците на штабот за вакцинација за својата одлука преку видео-конференција, соопшти бугарското Министерство за здравство.

Во Бугарија во последните 24 часа има 753 нови случаи на коронавирус од извршени 9.871 тест.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote