in

СлаткоСлатко

Превкусно освежување – мохито со лубеница

Кога ќе посакате вкусно освежување направете за себе и пријателите вкусно мохито од лубеница.

Состојки:

1 часа исчистена лубеница
20 листови нане
сок од лимета
30 мл. шеќерен сируп
90 мк. рум
минерална вода
коцки лед

Подготовка:

Во шејкер ставете ја исецканата лубеница, нането и сокот од лимета и убаво соединете. Додадете рум, шеќерен сируп и лед, затворете и добро измешајте.

Ставете во чаши, додадете минерална вода и веднаш послужете.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote