in

10 фотографии кои ја ни докажуваат моќта на мајката природа и продолжуваат да не изненадуваат секој ден! [ФОТО]

  1. „Природните ракавици што се појавуваат при вајање на даски за сурфање“.
"Sörf tahtalarını şekillendirirken ortaya çıkan tüylü patim."

2. „Растение кое решило да изгледа како човек“.

"İnsan gibi gözükmeye karar veren bir bal kabağı."

3. Пчеларница што изгледа како да се топи!

"Eriyormuş gibi gözüken bir arı kovanı."

4. Куче со своја фотографија во увото!

5. Птица со универзум во нејзините очи!

6. Мачка со четири уши и едно око!

7. Мал гуштер со сина опашка!

"Mavi kuyruğu olan minik bir kertenkele."

8. Замрзнат балон со вода!

"Donmuş bir su balonu."

9. „Ги најдов овие луди обоени гравчиња во нашата градина“

"Bahçemizde bu çılgın renkleri olan fasulyeyi buldum."

10. Едно дооолго киви!

"Uzun bir kivi."

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote