in ,

НервозенНервозен Што?Што? СлаткоСлатко WTFWTF ТаженТажен СмешноСмешно

Момче намерно турна жена на шините во метро, возот застана во последна секунда (ВИДЕО)

Младо момче во петокот вечерта околу 19:45 часот намерно ја турнал жената на шините на метро станицата Рожие во Брисел, но, за среќа, возот успеал да застане на време.

Тој ја турнал жената на шините додека возот влегувал во станицата, но набрзина ѝ помогнале случајни минувачи, потврдија од бриселската компанија за јавен превоз СТИБ, која управува со метрото.

„Возачот реагираше многу добро, но е во шок, како и жртвата“, изјави за Brussels Times.

На снимката од видео надзорот се гледа како сторителот, млад човек, оди напред-назад по платформата, а потоа ја турка жената одзади кон шините.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote