in

Се расипа авионски мотор за време на лет во САД! [ВИДЕО]

Во Соединетите Држави, авион Боинг 777-200 успеа безбедно да слета откако му се расипа моторот за време на летот. Морничавиот дефект на моторот што ја доживеа авионот се гледаше и од земјата и од внатрешноста на авионот.

Иако авионот е познат како најбезбедно превозно средство во светот, тоа не значи дека не се среќаваат проблеми во авионскиот превоз. Од време на време, дури слушаме и за несреќи што чинат животи на стотици луѓе. Мисла, работ на катастрофа во Соединетите Американски Држави е свртен.

Авионот на Јунајтед ерлајнс, кој полета од меѓународниот аеродром Денвер, веднаш по неговото заминување наиде на откажување на моторот. Сепак, оваа дефект не беше видлива само во системите, можеше да ја види секој што гледа во авионот. За среќа, авионот можеше да се врати на аеродромот каде полета безбедно и без никакви проблеми.

Бројот на летот UA328 полета за Хонолулу. Според дадената изјава, авионот од типот Боинг 777-200, во кој имало 231 патник и 10 члена на екипажот, се гледал од земја и од авион во времето на дефект. Снимката укажуваше на тоа колку голема може да биде катастрофата. Особено сликите направени од внатрешноста на авионот се крајно загрижувачки.

Како што можете да видите на сликите, делови од десниот мотор на авионот беа целосно расипани. Овие парчиња предизвикале и страв кај луѓето што живеат на земјата. Слушајќи силен шум, луѓето наидоа на делови од моторот што паѓаа од небото на авионот од типот Боинг 777-200 кога беа надвор од своите домови. Моментот на пад на деловите на моторот е земен на следниов начин:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote