in

Bitcoin во последните 24 часа падна за 0.48%! Моментално е над 23 илјади американски долари!

Популарната крипто валута Bitcoin продолжи со наглиот пораст и го надмина прагот од 23.000 американски долари во четвртокот. Оваа вредност беше највисока за сите времиња за Bitcoin.

Биткоинот, најпопуларната крипто валута во светот, продолжува со незапирливиот пораст во последниот период. Само вчера, Bitcoin, кој го надмина прагот од 20 илјади долари и остави уште еден праг од еден километар зад својот изненаден излез.

Според податоците на CoinMarketCap, врвната вредност на Биткоин во текот на денешниот ден достигна 23.022 американски долари. За време на пишувањето на веста, моменталната вредност на Bitcoin се скачи на 23 илјади 022 долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote