in

Нов рекорд од Bitcoin! Тропа на вратата на 25.000 американски долари!

Годината 2020 година, која остава многу лоши спомени низ целиот свет, продолжува да ги радува инвеститорите во Биткоин. Најголемата и највредната дигитална валута во светот е пред 25.000 американски долари.

Годината 2020 година, кога на светската економија и финансискиот свет им зададе тежок удар, беше година на записи за крипто валутата Bitcoin. Биткоинот, кој собори рекорд по рекорд оваа година, доби 240% од почетокот на годината.

Според вестите во Bloomberg XT, Bitcoin продолжи да додава вредност на својата вредност на денот на тргувањето кога беа затворени многу размени во светот. Од моментот кога ја објавивме оваа вест, Биткоин достигна вредност од 24 илјади 865 долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote