in

Повторно сруши нов рекорд! Вредноста на Bitcoin-от само расте!

Најпопуларната криптовалута во светот соборуваше свои рекорди веќе неколку недели, а пред четири дена ја надмина границата од 50.000 американски долари.

Во последната година, вредноста на Bitcoin-от се зголеми седум пати.

Растот на неговата вредност беше стимулиран од голема инвестиција на производителот на електрични автомобили Tesla, кој купи Bitcoin-и во вредност од 1,5 милијарди долари.

Подолу можете да ги видите вредностите на Bitcoin и другите популарни крипто валути.Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote