in

НервозенНервозен WTFWTF СлаткоСлатко Што?Што? СмешноСмешно

Бил Гејтс со нов предлог: Мора да се храниме со синтетичко месо!

Еден од најбогатите луѓе на светот и шефот на технолошкиот гигант Microsoft, даде интересен предлок кој ќе помогне во справувањето со проблемот на климатските промени. Милијардерот предложи богатите земји како што е САД и Велика Британија да се хранат исклучително со синтетичко месо.

Тоа ќе помогне во намалувањето на „ефектот на стаклена градина“ и со тоа намалувањето на климатските проблеми кои се вистинска закана кон светот. „Сиромашните држави можат да јадат месо, но богатите треба да се префрлат на 100% синтетичко месо“ изјави тој.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote