in

МОТО ГП: Трката во Тајланд нема да се одржи!

МотоГП нема да вози воТајланд поради зголемените случаи од коронависусот во државата, потврдија властите.

Трката требаше да биде 16та во сезоната и да се одржи во Бурирам на 17 октомври. Трката можно е да биде заменета и моментално се разгледуваат можните опции.

Во меѓувреме, шпанскиот ветеран Дани Педроза, 35, одлучи да се врати од пензија и да вози за КТМ во Големата Награда на Стирија во Австрија. Педроза настапуваше 13 сезони во МотоГП и победи на 31 трка. Тој се пензионираше на крајот на 2018 година.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote