in

Мурињо во негов стил: Клоп не ми е пријател!

Португалскиот стратег Жозе Мурињо повторно го привлече вниманието на медиумите со неговата изјава. Пред натпреварот со Ливерпул, Мурињо изјави дека го почитува неговиот колега Јурген Клоп, но не е негов пријател.

„Не сум пријател со Клоп, бидејќи не го познавам доволно. Кога познавате некоја личност тогаш можете да кажете дали ви е пријател или не. Со Клоп поминувам кратко време обично по натпреварите. Можам да кажам дека го почитувам и немам проблем со него“ изјави Мурињо.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote