in

Можни се нови продолженија на Harry Potter?!

Фановите на франшизата на Harry Potter добија добри вести откако еден од директорите на WarnerBros сугерираше дека студиото не заборавило на магичниот свет. Поминаа дури 10 години откако се збогувавме со нашите омилени ликови во последниот филм Deathly Hallows.

Директорот на WarnerBros, Jason Killar за време на едно интервју изјави дека можни се нови продолженија на Harry Potter. „Harry Potter е една од најпопуларните франшизи во светот. Верувам дека франшизата има сеуште потенцијал за нови филмови“ изјави тој.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote