in

Нултиот пациент кој ја предизвика пандемијата можеби никогаш нема да биде пронајден!

Светската здравствена организација искочи со интересно соопштеније. Според нив, светот можно е никогаш да не го дознае нултиот пациент, од кого сето ова започна. СЗО веќе започна да одржува состаноци со истражувачите од Вухан со цел да го откријат потеклото на вирусот, но првичните сознанија не ветуваат.

Теоријата за потеклото на Ковид-19 која е најраспространета гласи дека тој избувнал во маркетите на Вухан, но има докази дека вирусот бил присутен во Италија дури во Ноември 2019, а тоа ги буни истражувачите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote