in

Мујо, Хасо и Турист! [ВИЦ]

Додека шетал околу баш чаршијата, на Мујо и Хасо им дошол еден турист и ѓи прашал за една адреса. Туристот ги прашал на англиски, германски и француски јазик, но тие не можеле да го разберат. Мујо рекол:
-„Не можевме да научиме странски јазик, а би беше добро да знаевме“.
А Хасо му рекол:
-“Погледни го него, знае три јазици и сепак не можеше да го објасни својот проблем!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote