in

МУЈО И ПРОДАВНИЦАТА ЗА ИНСТРУМЕНТИ! [ВИЦ]

Тргнал Мујо да купи музички инструменти за новоформираната група. Влегол во продавница и никако да одлучи што да купи, па на крајот му рекол на продавачот:
–“Дај ми ги ти мене онаа црвена труба и таа бела хармоника таму!„
На тоа продавачот му одговорил:
–“Апаратот за гасење пожар може да ти го продадам, а радијаторотт мора да остане таму каде што е!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote