in

МУЈО, ТЕШТАТА И СТАРЕЧКИОТ ДОМ! [ВИЦ]

Му се јавуваат на Мујо:
–„Добар ден, Се јавувам од старечки дом.“
Мујо и одговара возбудено:
–“Добро..“
Ликот од старечкиот дом го прашува:
–„Дали би сакале да донирате нешто за нашиот дом?“
Мујо и рекол:
–„Да секако, ќе ви ја донирам тештата.“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote