in

МУЈО, ЖЕНАТА И РАЗВОДОТ! [ВИЦ]

Мујо и жената не се согласувале и одлучиле да се разведат. Одлучиле да поделат се на пола. Богатството, парите.
Тие имале 7 деца, а седум не се дели на два. На Мујо му дошло на памет едно решение за овој проблем. И рекол на жената:
-„Жено, ќе направиме уште едно дете и тогаш ќе може да ги оделиме еднакво!“
Жената се согласила. После девет месеци се родиле близнаци..

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote