in

Лекарите од Нови Сад добија мурал во близина на Ургентниот центар! [ФОТО]

Мурал посветен на медицински лица кои десет месеци се борат против короната, бил насликан на зградата во рамките на Клиничкиот центар на Војводина.

На муралот се прикажани двајца медицински лица и еден здравствен работник со маски на лицето, може само да се погоди дека се лекари, но може да бидат и медицинска сестра или медицински техничар.

Оваа слика е пред неколку дена на ѕидот на магацинот сместен помеѓу зградата на администрацијата на KCV и Ургентниот центар.

Авторите на муралот сè уште не се познати.

Да потсетиме, новосадските медицински лица добија мурал на Салајка среде епидемијата во мај, а таа слика сè уште е на истото место. Овој мурал покажува лекар меѓу суперхероите на Марвел и ДЦ и се наоѓа на ѕидот од дворот на аголот од улиците Доситејева и Кисацка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote