in

Мурињо: Враќањето на навивачите на трибините ми причинува големо задоволство!

Менаџерот на Тотенхем Жозе Мурињо изјави дека враќањето на навивачите на фудбалските стадиони му причинува големо задоволство на него и на неговите фудбалери поради страста која ја носат обожувателите на фубалот. На 4,000 навивачи ќе им биде дозволено да присуствуваат на трибините во сите Англиски лиги од 2ри Декмври, изјавија властите на Англија.

„Најпрвин мораме да видиме дали во Лондон ќе биде дозволено да присуствуваат навивачи на трибините. Во секој случај, забраната за навивачи беше лоша економска вест за сите клубови. Ми фалеше страста на навивачите и едвај чекав да се отворат вратите од стадионите за нив. Мило ми е што ќе се вратат, на мене и на моите фудбалери.“ изјави стратегот на Тотенхем.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote