in

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО НАВИВАЧИТЕ НА РОМА ГО ПРЕЧЕКАА МУРИЊО! [ВИДЕО]

Новиот тренер на Рома, Мурињо пристигна во Рим во петокот, а пред аеродромот и клупските простории беше пречекан од голем број навивачи.

Собраните приврзаници на „Вучицата“ го скандираа името на трофејниот португалски тренер, кој во мај се обврза на тригодишна лојалност кон италијанскиот клуб.

Мурињо излезе пред публиката со шалот на Рома околу вратот и замавна со раката и им се заблагодари на навивачите за пречекот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote