in ,

WTFWTF Што?Што?

Околу 15% од луѓето го немаат ОВОЈ мускул на рацете! Проверете дали спаѓате во оваа група!

Ајде да направиме брз експеримент за да видиме дали спаѓате во групата од 15% на луѓе кои го немаат овој мускул на нивните раце. Доколку сакате да го проверите ова, испружете ја раката и спојте ги малиот прст со палецот. Дали можете да видите како мускулот се стегнува? (како на сликата)

Доколку можете вие спаѓате во 85% од луѓето кои сеуште го имаат овој мускул именуван palmaris longus. Доколку не вие сте дел од оние 14-15% кој го немаат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote