in

Мутираната верзија на корона вирусот била присутна барем еден месец во Македонија!

Мутираниот Ковид-19, или попознат како британскиот корона вирус, беше детектиран во клиниката Жан Митрев во Скопје кај оздравен маж на 46 годишна возраст, изјави министерот Филипче.

При анализа на примероци од јануари, вирусот бил забележан во лабараторијата во Жан Митрев.

За време на анализата на останатите примероци во лабараторијата, не бил детектиран британскиот корона вирус.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote